«Толерантність» — це
термін, котрим позначають доброзичливе або принаймні стримане ставлення до
індивідуальних та групових відмінностей. Вона не буває пасивною і передбачає,
що ви розумієте відмінності і подекуди навіть не згодні з чиєюсь позицією чи способом життя, але при цьому свідомо
терпимо до них ставитеся.
Мультфільм про принципи толерантності для перегляду і обговорення з дітьми
Декларацію принципів толерантності було затверджено 16 листопада 1995 року на генеральній конференції ЮНЕСКО, а також проголошено 16 листопада Міжнародним днем толерантності , який відзначатиметься щорічно.
" 1.1. Терпимість означає повагу, прийняття і правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів проявів людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті і переконань. Терпимість — це гармонія в різноманітті. Це не тільки моральний обов'язок, а й політична та правова потреба. Терпимість — це чеснота, яка робить можливим досягнення миру і сприяє заміні культури війни культурою світу.
1.2. Терпимість — це не поступка, поблажливість чи потурання. Терпимість — це перш за все активне ставлення, що формується на основі визнання універсальних прав і основних свобод людини. Ні в якому разі терпимість не може служити виправданням зазіхань на ці основні цінності, терпимість повинні проявляти окремі люди, групи і держави.
1.3. Терпимість — це обов'язок сприяти утвердженню прав людини, плюралізму (в тому числі культурного плюралізму), демократії, верховенства права. Терпимість — це поняття, що означає відмову від догматизму, від абсолютизації істини і затверджує норми, встановлені в міжнародних правових актах в області прав людини.
1.4. Прояв терпимості, що співзвучне повазі прав людини, не означає терпимого ставлення до соціальної несправедливості, відмови від своїх або поступки чужим переконанням. Це означає, що кожен є вільним дотримуватися своїх переконань і визнає таке ж право за іншими. Це означає визнання того, що люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, становищем, мовою, поведінкою і цінностям і мають право жити в мирі та зберігати свою індивідуальність. Це також означає, що погляди однієї особи не можуть бути нав'язані іншим.
Толерантність є запорукою мирного співіснування в суспільстві при наявності великої кількості різних культур, етнічних груп, релігій та інших відмінностей, які роблять наше життя цікавим та різноманітним.
Щоб перевірити наскільки терпимо особисто ви ставитеся до відмінностей - пройдіть тест за покликанням :